Opalanie natryskowe

Wyszukaj zabieg dla siebie


Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które to pragną cieszyć się piękną złoto – brązową skórą bez konieczności przesiadywania godzinami na słońcu. Polega ono na równomiernym rozpylaniu na skórze specjalnego, w pełni bezpiecznego dla skóry tonera brązującego. Natrysk wytwarza delikatną, mokrą mgiełkę, która to sukcesywnie osiada na skórze, jednocześnie wykluczając powstanie jakichkolwiek nieestetycznych zacieków czy plam.

 Zabieg ten jest wykonywany zawsze za pomocą profesjonalnego atomizera, który to pozwala na równomierne rozprowadzenie preparatu na ciele. Nakładana mgiełka zawiera w swym składzie barwnik o nazwie dihydroksyaceton – DHA, który to bardzo skutecznie pobudza produkcję melaniny. Dzięki temu ludzka skóra nabiera znacznie ciemniejszej barwy. Ponadto stosowana mgiełka zawiera w swym składzie witaminy oraz substancje odżywcze, które to w dużym stopniu poprawiają kondycję skóry i co najważniejsze powstały za pomocą opalania natryskowego efekt opalenizny nie przypomina niechcianej “pomarańczy”, co często jest widoczne na skórze wielu kobiet po zastosowaniu samoopalacza.

Piękna, złocista powstaje w tym przypadku poprzez reakcję chemiczną, która to zachodzi między tonerem, aminokwasami oraz PH zawartymi w ludzkiej skórze. Można powiedzieć, że skóra w pewnym stopniu sama decyduje o odcieniu opalenizny, czyniąc go tym samym w pełni naturalnym oraz niewiarygodnie estetycznym. Przed rozpoczęciem zabiegu kosmetyczka zawsze dobiera opalający toner, który to będzie idealnie pasował do odcienia skóry oraz da efekt w pełni naturalnej opalenizny.

Trwałość opalenizny natryskowej jest w dużym stopniu zależna od kondycji skóry oraz od jej odpowiedniej pielęgnacji. Jeżeli skóra przed zabiegiem była dostatecznie wypielęgnowana oraz zadbana, to wówczas efekt opalania natryskowego potrafi utrzymać się nawet przez kilka tygodni.

Pierwsze blednięcie złotej opalenizny jest zazwyczaj zauważalne po upływie około dwóch tygodni. W celu spowolnienia tego procesu warto zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Otóż odpowiednio zadbana skóra daje zawsze pewność równomiernego schodzenia opalenizny oraz zachowania efektu naturalności. Z kolei mocno przesuszona skóra może doprowadzić do tego, że w okolicy łokci, kolan oraz łydek mogą tworzyć się nieestetyczne plamy.

Opalanie natryskowe jest zabiegiem nieinwazyjnym oraz w pełni bezpiecznym dla skóry. W celu osiągnięcia w pełni zadowalających rezultatów końcowych niezbędne jest prawidłowe przygotowanie skóry do zabiegu. Ważne jest, aby ciało było odpowiednio nawilżone. Warto pamiętać o tym, aby wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, takie jak: depilacja, prysznic, peeling, wykonać zawsze przed zabiegiem. Przez okres dwunastu godzin po wykonaniu zabiegu opalania natryskowego skóra się „suszy” i w związku z tym, w tym czasie powinno się unikać bezpośredniego kontaktu z wodą.

Przeciwwskazania:

  • alergie skórne, 
  • łuszczyca,
  • wypryski, 
  • trudno gojące się rany, 
  • nadmierna potliwość 
  • astma