Usuwanie kurzajek
Laseroterapia w przypadku usuwania kurzajek polega na zastosowaniu światła lasera neodymowojagowego, który wnika w głąb zmiany nie naruszając struktury skóry. Lecznicze działanie lasera polega na zwalczaniu wirusa HPV za pomocą terapeutycznego ciepła aż do głębokich warstw skóry, dzięki czemu niszczy zmianę aż do jej „korzenia”. Przeprowadzający zabieg kilkukrotnie naświetla zmienione miejsce, co pozwala szybko i skutecznie zniwelować przyczynę powstawania kurzajek bez wywoływania dyskomfortu u pacjenta.
Przyczyna powstawania kurzajek:
- Za powstawanie brodawek wirusowych, nazywanych potocznie kurzajkami, odpowiada wirus HPV. Powoduje on zmianę skórną w miejscu zakażenia i łatwo się rozprzestrzenia powodując powstawanie kolejnych zmian, których usunięcie za pomocą tradycyjnych metod bywa czasochłonne, bolesne i nie gwarantuje uniknięcia ponownego pojawienia się kurzajek w leczonych miejscach.
- Laserowe leczenie brodawek wirusowych wykorzystuje energię cieplną wiązki generowanej przez laser neodymowojagowy. Nie uszkadzając skóry, wnika ona w głąb zmiany, niszcząc wirusy w całym obszarze zmiany, zapobiegając ponownemu narastaniu kurzajki.
- Bezpośrednio po zabiegu pacjenci odczuwają intensywne ciepło w leczonych miejscach – jest to naturalna reakcja na lecznicze promieniowanie lasera. Aby zmniejszyć ten efekt, zaleca się chłodzenie miejsc poddanych laseroterapii przez kilka minut po zakończeniu zabiegu. Kolejnym zauważalnym efektem leczenia jest złuszczanie chorej tkanki i stopniowe zmniejszanie się zmian.
Długość rekonwalescencji:
- 120 dni (w zależności od miejsca występowania zmian).
Ilość zabiegów zależy od efektywności terapii i wielkości zmian:
- niewielkie zmiany do 2mm – 12 zabiegi, 25mm – 38 zabiegów, >5mm – >8 zabiegów.
Przeciwskazania do laseroterapii:
- Brak bezwzględnych przeciwwskazań. Nie łączymy z innymi zabiegami.